• این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 021-44869502-3

 

تأثیر UPS در ایجاد نویز در تصاویر حاصل از دوربین های مدار بسته

بسیاری از سیستم های دوربین های مدار بسته از یک UPS یا به عبارتی منبع تغذیه وقفه ناپذیر جهت تأمین کردن برق به طور پیوسته استفاده می کنند. همچنین UPS از تجهیزات در برابر رویداد نوسانات ولتاژ که در طی قطع کوتاه برق اتفاق می افتد حفاظت می کند. علاوه بر آن از دستگاه ها در برابر نوسان شدید ولتاژ (ولتاژ گذرای کوتاه مدت) که از خط اصلی برق می آید، پشتیبانی و محافظت می کند.

آیا تا به حال نویز در مانیتور سیستم CCTV خود داشته اید؟ این نویز به صورت خطوط سیاه و یا سفیدی باریک می باشند که در تصویر از بالا به پایین حرکت می کنند و در تصویر اشکال ایجاد می کنند. این نویزها ممکن است از UPS شما باشد. بعضی از مدل های یو پی اس می توانند موجب ایجاد نویز در تصویر حاصل از دوربین مدار بسته گردند.

 

این نویز (تداخل امواج) می تواند به دو صورت وارد سیستم دوربین مدار بسته شما بشوند یکی از طریق  اشتراک اتصال به زمین  دوربین مدار بسته و یو پی اس که باعث تشکیل حلقه اتصال به زمین می شود و دوم مستقیماً از طریق منبع تغذیه سیستم.

منبع تغذیه یو پی اس در دو نوع از خروجی رایج می باشند. رایج ترین و نوع ارزان تر آن، خروجی شبه سینوسی است مانند آنهایی که برای کامپیوترها به کار می روند و نوع دیگر آن، نوع سینوسی است مانند آنچه که برای تجهیزات آنالوگ به کار می روند و هزینه بالاتری دارند. عملکرد  منبع تغذیه یو پی اس خروجی سینوسی، بدین صورت است که شکل موج خروجی از آن به کاملاً به شکل سینوسی است و فقط یک فرکانس دارد و طوری طراحی شده است که تأثیر پذیری از فرکانس های دیگری که امکان  ایجاد تداخل با آن دارند را برطرف سازد. شکل موج خروجی از منبع تغذیه یو پی اس نوع خروجی شبه سینوسی، به صورت کاملاً سینوسی نیست و همچنین مضاربی از فرکانس مورد نظر نیز می توانند در آن تداخل ایجاد کنند.

همانطور که در بالا اشاره شد یکی از راه هایی که سیگنال های تداخلی یا نویز می توانند وارد سیستم دوربین مدار بسته شوند از طریق منبع تغذیه می باشد. اگر منبع تغذیه یو پی اس از نوع شبه سینوسی باشد سیگنال های مزاحم فرکانس بالا می توانند از رگولاتورهای برق بگذرند و از طریق منبع تغذیه  ای سی و یا دی سی وارد سیستم دوربین مدار بسته شوند.

راه دیگری که وجود دارد این است که سیگنال های مزاحم از طریق تشکیل حلقه اتصال به زمین بر عملکرد سیستم تأثیر بگذارند.  یو پی اس اتصال به زمین دارد و اگر دوربین نیز اتصال به زمین داشته باشد مقداری از انرژی یو پی اس می تواند از طریق کابل کواکسیال به اتصال به زمین دوربین جاری شود. این اشتراک اتصالات به زمین موجب القاء شدن سیگنال های مزاحم به تصاویر ویدئویی حاصل از سیتم دوربین مدار بسته می گردد.

اگر شما از منبع تغذیه دی سی استفاده می کنید، کابل کواکسیال و سیم منبع تغذیه منفی برای دوربین، یکسان هستند و این به معنای این است که اتصال به زمین منبع تغذیه منفی شما در هر نقطه ای باشد، اتصال به زمین کواکسیال نیز در همان نقطه است و این جریان می تواند یک حلقه اتصال به زمین القاء کند.

 

  1. نام و نام خانوادگی(*)
    ورودی نامعتبر است
  2. ایمیل(*)
    ورودی نامعتبر است